П’явки при простатиті (гірудотерапія): лікувальні властивості, куди ставить, відгуки

Лікування п’явками часто використовується в офіційній і народній медицині. Лікування простатиту п’явками також практикується окремими лікарями.

Все тому, що під час процедури виділяється речовина гірудин. Воно знищує мікроби, підвищує проникність капілярів, знімає набряк і запалення тканин. Гірудин зменшує застійні явища в органах малого тазу. Це натуральне речовина, що діє м’яко, не токсичний.

Застосування гірудотерапії

Лікування простатиту п’явками відбувається завдяки трьом чинникам:

 • прикладаючи п’явки в спеціальних точках, можна досягти ефекту, подібного голкотерапії. Це дає можливість зменшити запалення і набряк передміхурової залози.
 • п’явки, висмоктуючи у хворому місці стару кров, запускають процес утворення нової
 • гірудин, виділяючись при укусі п’явки, розріджує кров. Таким чином, поліпшується кровообіг у судинах простати.

Схема лікування

Гірудотерапія при простатиті особливо ефективна на ранніх стадіях хвороби. Але можуть ставити п’явки і при гострій формі, і при аденомі.

Постановка п’явок при простатиті можлива декількома способами. У цій статті розглянемо дві схеми.

Перша схема постановки п’явок при простатиті. П’явки прикладають в районі промежини, по два боки від серединного шва, вздовж нього. За один сеанс використовують 4-5 п’явок. Проводиться 4-5 сеансів, через 5-7 днів. Курс лікування – один місяць.

Друга схема постановки п’явок при простатиті. Тут вже ставлять на район попереку, також буквою «Х», на відстані 3 см від анального отвору. За 4-5 п’явок за раз. Лікування – 4-5 сеансів через 5-7 днів. Тривалість – місяць.

Якщо у хворого хронічний простатит, то лікування простатиту гірудотерапією, проводиться через день, з 12 сеансів. Загалом, зробити 3-4 курсу.

Альтернативний підхід

Перший сеанс: в районі печінки ставлять 5 п’явок. На краю правій підреберній дуги.

Другий сеанс: одну п’явку – на основу статевого члена, дві інші – над нею на 1.5 см, з боків.

Третій і четвертий сеанс: між лобковою кісткою і пупком, на серединній лінії ставити три п’явки. А чотири інші – півкругом на лобку.

П’ятий сеанс: між заднім проходом і мошонкою ставлять три п’явки, і дві у підстави сідниць.

Шостий сеанс: чотири п’явки ставлять ромбом на поперек.

Сьомий сеанс: на поперек, горизонтально ставлять п’ять п’явок

Восьмий і дев’ятий сеанс: повторюють третій і четвертий.

Відгуки та протипоказання

Відгуки про ефективності лікування простатиту п’явками різноманітні. Є позитивні, але багато тих, яким такий вид лікування не допоміг. У частини людей були болі після процедури, довго кровоточили ранки. Так що не все однозначно.

Можливо, різниця між тими, які лікувалися самостійно, і тими, яких лікував герудотерапевт (спеціаліст з лікування п’явками).

«Заробив простатит, болі були регулярно. Потім хтось познайомив мене з гирудотерапевтом. Вже кілька років як я забув про простатит».

«Я лікував простатит п’явками. Відразу скажу, що процедура неприємна. Крім того, рани цілу добу кровоточили. Вночі білизна кров’ю замазав. І допомогло тільки місяць».

«Ставили мені п’явки. Ефект був непоганий. Я проходив курс лікування разом з масажем. Правда позитивний результат був десь на місяць».

«А у мене після процедури ранки ще 20 годин кровоточили. Це треба або брати лікарняний, або памперси».


Не можна лікуватися п’явками в наступних випадках:

 • злоякісні пухлини (онкологія)
 • захворювання шкіри в місцях прикладання п’явки
 • анемія
 • гемофілія
 • алергія на гірудин
 • туберкульоз
 • цукровий діабет
 • підвищений і знижений артеріальний тиск

У будь-якому випадку, лікуватися п’явками потрібно під наглядом лікаря.