Мазь від псоріазу: відгуки, ціна

При лікуванні псоріазу найбільшою популярністю користуються мазі. Псоріаз – одне з найбільш поширених шкірних недуг, з якими людство знайоме з давніх часів. Перші описи хвороби зустрічаються ще в працях давньогрецького лікаря Гипппократа. Пройшли тисячоліття, але радикального засобу від цієї недуги так і не знайдено. Тим не менш, фармацевтична промисловість випускає широкий арсенал медикаментозних засобів (більше 3000 найменувань), покликаних полегшити перебіг захворювання і позбавити хворого від болісних відчуттів.

Лікування псоріазу не буває легким і швидким. Враховуючи характер і тяжкість хвороби, дерматологи спочатку підбирають засоби з найменшою токсичністю і мінімумом побічних ефектів. Якщо ці препарати не дають належного терапевтичного результату, лікарі звертаються до більш серйозних і агресивним препаратів.

Така тактика лікування отримала назву «терапевтичної сходи». І найпершою її ступенем є лікування псоріазу препаратами місцевої дії, тобто мазями, гелями і кремами. Представляємо вашій увазі список кращих мазей від псоріазу, які найбільш популярні і ефективні в боротьбі з проявами хвороби.

Мазі від псоріазу: які вибрати для лікування?

Всі мазі, призначені для місцевого лікування псоріазу, поділяються на дві великі групи:

 • Гормональні
 • Негормональні

Яких препаратів віддати перевагу? Ефективна мазь від псоріазу повинна усувати болісні симптоми і полегшувати стан, не завдаючи шкоди організму хворого. Розглянемо основні переваги та недоліки цих засобів.

Гормональні мазі від псоріазу дійсно ефективні, вони швидко позбавляють від болісних симптомів хвороби. Але їх сприятливу дію короткочасно, так як незабаром настає звикання до препарату і засіб не надає належної дії. До того ж суттєвим недоліком гормональних мазей є наявність серйозних побічних ефектів:

 • З боку ендокринної системи можливе порушення загальної гормональної регуляції в організмі.
 • Страждають внутрішні органи, порушується їх нормальне функціонування. Погіршується кровообіг в печінці накопичуються токсичні речовини, і поступово орган перестає справлятися з їх виведенням.
 • Велика кількість в організмі токсинів несприятливо діє на нирки. Вони реагують зниженням проникності клітинних мембран, затримкою в організмі кальцію, що веде до утворення ниркових каменів.
 • Серцево — судинна система реагує на прийом гормонів освітою в крові надлишку жирних кислот і збільшенням вмісту гормону кортизону, який небажаний для хворих на псоріаз.

Негормональні мазі від псоріазу володіють цілим рядом переваг. Вони не мають серйозних побічних ефектів, не порушують діяльність ендокринної системи і не впливають на баланс гормонів в організмі хворої людини.

Негормональні засоби не впливають на рівень жирних кислот у крові і не збільшують навантаження на печінку і нирки. Більшість з цих препаратів цілком доступні за ціною і продаються в будь-якій аптеці. Єдиним їх недоліком можна назвати досить тривалий період лікування.

Гормональні препарати

Гормональні мазі від псоріазу дають швидкий ефект. Але призначати їх повинен лікар, а лікування слід проводити під його контролем. За силою впливу і лікувального ефекту гормональні мазі поділяють наступним чином:

 • Слабкі (Преднізолонова, Гидрокортизоновая мазь)
 • Середньої сили дії (Лоринден, Триакорт, Фторокорт, Афлодерм)
 • Сильні (Сінафлан, Элоком, Адвантан, Целестодерм, Белодерм)
 • Максимально сильні (Дермовейт, Кловейт)

Розглянемо детальніше дію гормональних мазей і для зручності згрупуємо їх за змістом основного (базового) діючого компонента.

Основна діюча речовина триамцинолон входить до складу таких препаратів: Фторокорт, Фтодерм, Фторокорт, Назакорт, Берликорт, Кенакорт.

Всі ці препарати за своєю дією схожі з преднізолоном і чинять протизапальний, протисвербіжну, протиалергічний ефект. У той же час на їх застосування можуть виникати такі побічні реакції, як подразнення шкіри і виникнення екземи. Тривале використання цих коштів збільшує ризик розвитку вторинних інфекцій і атрофічних поразок шкірного покриву.

Діючі речовини флудкортонол, флуметазон входять до складу таких гормональних мазей: Лоринден, Флунолон, Сіналар, Флуцинар, Сінафлан, Ультралан, Синодерм.

Ця група гормональних препаратів бореться із запаленням, свербінням, алергічними проявами і виявляє антиексудативну дію. З побічних ефектів, що виникають на застосування мазей можна назвати печіння, свербіж, знебарвлення і атрофію шкіри. При тривалій терапії відзначається виникнення системних побічних ефектів.

Діюча речовина гідрокортизон входить до складу таких мазей: Гидрокортизоновая, Латикорт, Кортеид, Оксикорт, Фуцидин. Це найбільш активна група гормональних засобів, здатна ефективно усувати запаленням і пов’язані з ним хворобливі симптоми. Але такі кошти не можна застосовувати тривало з-за ризику серйозних побічних ефектів.

Активний компонент мометазон міститься в основі таких мазей як:

 • Авикорт,
 • Элоком,
 • Момедерм,
 • Силкарен.

Вони роблять виражений протизапальний, протиалергічний ефект, усувають свербіж і виділення ексудату. В той же час їх застосування загрожує такими побічними ефектами, як роздратування і атрофія шкірних покривів, виникнення системних змін в організмі.

Діючий компонент клобетазол входить до складу найбільш сильних гормональних засобів від псоріазу:

 • Скін-Кап,
 • Кловейт,
 • Дермовейт.

Ці мазі надають саме швидке протизапальну, антиексудативну дію, запобігають алергічні прояви, позбавляють від нестерпного свербежу. Застосовувати їх слід з обережністю, протягом короткого часу, так як вже через 5 днів використання розвиваються симптоми атрофії шкіри, явища дилитации (розширення просвіту кровоносних судин), виникають системні побічні явища.

Активна речовина бетаметазон входить до складу мазей:

 • Акридерм,
 • Белодерм,
 • Бетасалик,
 • Белосалік,
 • Тридерм.

Ці препарати містять фтор, який набагато ефективніше гидрокортизана, і надають швидке антипроліферативну та протизапальну дію. З побічних ефектів на використання препаратів можна назвати печіння, атрофію і сухість шкіри, розвиток алергічного дерматиту, пітниці, ризик приєднання вторинної інфекції.

Застосування гормональних мазей виправдано тільки у важких випадках захворювання. Гормональні засоби призначає лікар, їх використання не повинно бути тривалим через багато небажаних побічних ефектів. Фахівець може призначити препарати для швидкого зняття симптомів, але швидке поліпшення стану не гарантує тривалого і стійкого результату. До таких препаратів швидко виникає звикання, а їх тривале використання веде до серйозних системних порушень і ризику розвитку псоріатичного артриту. Лікарі повинні попереджати пацієнтів про можливі наслідки і контролювати хід лікування.

Всі гормональні препарати досить дорогі, середні ціни на них знаходяться в межах 350 – 500 рублів за упаковку. Тому багато хворі роблять вибір на користь більш дешевих негормональних засобів, які до того ж мають мінімум побічних ефектів.

Негормональні мазі від псоріазу

Фармацевтична промисловість випускає великий асортимент препаратів місцевої дії для лікування псоріазу, які не містять гормони і добре справляються з проявами хвороби, при цьому не завдаючи шкоди здоров’ю пацієнта. Всі негормональні препарати можна розділити на кілька груп:

Индиффирентные мазі

Саліцилова мазь – надає антисептичну, кератолітичну дію, бореться із запаленням, пом’якшує шкіру, сприяє відшарування ороговілих шарів і усуває лущення. Основу препарату становить саліцилова кислота, яка швидко справляється з пошкодженнями. Єдиний недолік – маззю можна обробляти великі ділянки, так як можливе виникнення алергічних реакцій. Лікування повинно проводитись курсами. Середня ціна препарату – від 20 до 35 рублів.

Цинкова мазь – добре підсушує, знімає запалення і подразнення шкіри, створює захисний бар’єр, має антисептичну і в’яжучим ефектом. Основу препарату становить оксид цинку. Препарат рекомендують використовувати не більше місяця, так як до нього виникає звикання. Середня ціна – від 30 до 80 рублів.

Цинокап – містить у своєму складі пириотин цинку. Мазь добре бореться із запаленням, має антибактеріальний і протигрибковий ефект. Курс лікування не повинен перевищувати 1,5 місяців. Ціна від 250 рублів.

Мазі з вмістом дьогтю

До складу цих препаратів входить березовий, сосновий, можжевельниковый дьоготь. Антраминовая, Антрасульфоновая мазь, Коллоидин знімають запалення, покращують кровопостачання тканин, стимулюють регенеративні процеси, володіють дезинфікуючим дією.

Лікування препаратами, що містять дьоготь має починатися з невеликих доз, при гарній переносимості обсяг наноситься мазі можна збільшити. У літній час такі кошти слід використовувати з обережністю, так як під дією сонячних променів дьоготь може спровокувати алергію.

Мазі з вітамінами

Яскравим представником цієї групи є мазь Видестим, що містить ретинол (вітамін А). Засіб надає ранозагоювальну, метаболічну дію, нормалізує обмінні процеси в тканинах.

Мазі Псоркутан і Дайвонекс містять вітамін Д, лікувальна дія препаратів полягає в придушенні дії кератиноцитів. Ці кошти не можна використовувати одночасно з препаратами, що містять саліцилову кислоту.

Для лікування важких форм захворювання випускають мазь гель від псоріазу Зорак, механізм дії якого базується на пригніченні здатності клітин до поділу. Засіб володіє високою активністю, порівнянною з дією гормональних препаратів, але застосовувати його слід з обережністю із-за підвищеної токсичності.

Мазі з солідолом

 1. Мазі на основі солідолу від псоріазу вважаються найбільш ефективними в лінійці негормональних засобів.
 2. Карталин – в основі мазі витяжки з лікарських рослин (ромашки, череди), солідол, такі натуральні компоненти, як евкаліптова і лавандову олію, мед. Мазь наноситься на вогнища запалення на 12 годин. Має виражену протизапальну і антибактеріальну дію.
 3. Цитопсор – основу мазі складає солідол жировий та органічні мінеральні речовини. Швидко і ефективно зніме свербіж, бореться із запаленням, надає ранозагоювальну та антисептичну дію.
 4. Антипсор – в основі мазі солідол жировий, череда, березовий дьоготь, ялицеве масло. Крім цього до складу препарату входять чистотіл, лопух, аралія, хітин краба, льнянка. Мазь добре знеболює, позбавляє від свербіння і запалення, надає ніжний, антибактеріальну і загоює.
 5. Акрустал — у складі мазі солідол, кедрове і евкаліптова олія, екстракт зародків пшениці, календули, шипшини, ромашки. Крім цього лікувальний ефект забезпечують екстракти ялівцю, солодки, алое, мед і бджолиний віск. Препарат чинить протизапальну, кератолическое, протисвербіжну дію, нормалізує метаболічні процеси в клітинах шкіри.
 6. Антипсориаз – до складу мазі крім солідолу входять екстракти календули, череди, чистотілу, жовтий віск, вазелінове і льняне масло, камфора. Цей препарат втирають в уражені ділянки ввечері. Процедуру повторюють двічі з проміжком у три години. Вранці мазь змивають, а на ніч лікувальну процедуру повторюють.
 7. Солипсор – у складі крему солідол, березовий дьоготь, чистотіл. Засіб чинить антисептичну, протисвербіжну дію, ефективно бореться із запаленням. Крем має приємний запах, використовують його 2 – 3 рази в день, наносячи на уражені ділянки до повного вбирання.

Мазі і креми на основі солідолу досить дорогі. Середня ціна коливається від 350 до 500 рублів за упаковку препарату.

Препарати з вмістом нафти

Нафталановая мазь — препарат досить неприємний, але ефективний. Містить у своєму складі специфічний вид нафти (нафталан). Сприяє швидкому відновленню клітин, надає ніжний, дезенфицирующее і розсмоктуючу дію. В той же час засіб володіє певною токсичністю і його не можна застосовувати більше 15 разів за один курс лікування.

Недавно в продажу з’явився новий засіб — Нано — мазь від псоріазу. Виробник стверджують, що застосування диво кошти допомагає не тільки залікувати симптоми, але і повністю позбутися від хвороби. Клінічні випробування мазі -гелю від псоріазу проходили у Франції, і їх результат перевершив найсміливіші очікування. Практично у всіх груп випробовуваних відзначено істотних прогрес у лікуванні, а у 60% пацієнтів псоріаз пройшов повністю.

Нано-гель усуває запалення і свербіж, нормалізує мікроциркуляцію крові, позбавляє від відчуття сухості і стягнутості шкіри. Застосування препарату дозволяє розм’якшити ороговілий шар шкіри і легко видалити лусочки, гель надає антисептичну дію, перешкоджає виникненню вторинної інфекції і розвитку шкірних ускладнень, живить епідерміс мінералами і вітамінами.

Мазь-гель не забруднює одяг, приємно пахне, не знижує імунітет і не має побічних ефектів. Це негормональний засіб, який дозволяє лікувати великі ділянки шкіри за короткий термін. Препарат має всі необхідні сертифікати і рекомендований до застосування для зовнішнього лікування псоріазу.

Додаткові рекомендації

Багатьох пацієнтів цікавить, як підібрати найбільш ефективний препарат залежно від місця локалізації псоріазу. Так, наприклад, лікування псоріазу на голові ускладнене тим, що бляшки знаходяться під волоссям і обробляти їх проблематично. Мазь від псоріазу на голові повинна легко проникати до уражених місць і надавати максимально стійкий результат. Найбільш відповідними препаратами є Саліцилова мазь, Дайвонекс, Нафтадерм.

Саліцилова мазь при псоріазі голови допомагає позбутися від кірочок буквально за декілька застосувань. Єдиним її недоліком є складність змивання з волосся. Мазь Нафтадерм виготовляється на основі нафталанской нафти. Препарат швидко знімає запалення, надає антисептичну дію, загоює і відновлює шкіру. До недоліків відноситься виражений запах нафти і здатність провокувати сухість шкіри.

Найбільш частим місцем локалізації псоріазу є лікті. Для лікування таких висипань найкраще підходять гормональні мазі. Вони зручні в застосуванні, не мають запаху і швидко позбавляють від висипки. Але тривало застосовувати їх не можна, так як швидко виникає звикання і збільшується ризик побічних ефектів. Мазь від псоріазу на ліктях повинна швидко усувати симптоми, добре вбирається, не бруднити одяг. Найбільш популярними гормональними препаратами є преднізолонова і гидрокортизоновая мазь, Дермовейт, Лоринден, Белодерм. З негормональних препаратів найчастіше призначають саліцилову або ихтиоловую мазь, але лікування ними досить тривале.

Відгуки про кращих мазях від псоріазу

Відгук №1

Більше трьох років мучилася від псоріазу волосистої частини голови. Які тільки препарати не перепробувала, толку було мало, хвороба поверталася знову. Змінила лікаря дерматолога, новий фахівець призначив курс лікування маззю Флуцинар і лосьйоном Белосалік. Стала робити процедури вранці і ввечері, дрібні бляшки зникли вже після трьох застосувань.

Спочатку наносять мазь, потім змивала і обробляла шкіру лосьйоном. Зараз голова практично чиста, тільки на місці колишніх бляшок залишаються рожеві плями, але лікар запевнив, що з часом вони пройдуть. В інструкції зазначено, що курс лікування маззю — два-три тижні. Буду продовжувати лікування до кінця, сподіваюся, що повернення хвороби не буде.

Галина, Єкатеринбург

Відгук №2

Лікував псоріаз на ліктях препаратом Дермовейт. Дуже сильний засіб, допомогло буквально за два застосування. Зараз ніякої висипки і почервоніння немає. Буду використовувати цю мазь і далі. Але лікар попереджає, що це гормональний засіб, з серйозними побічними ефектами, тому його не можна застосовувати тривалий час.

Олександр, Москва

Відгук №3

Від псоріазу пробувала лікуватися нафталановой маззю. Запах у мазі специфічний, вона жирна на дотик і брудниться. Ефекту від неї особливого не відчула, навпаки шкіра стала сухою і роздратованою, з’явилися проблеми з нирками. Виявляється нафту, складова основу мазі, має токсичну дію. Не раджу цей препарат.

Карина, Санкт-Петербург