Як лікувати гематому на нозі: тривалість, допомогу, рекомендації

Будь-якій людині знайоме почуття, коли при падінні частина тіла пронизує обпалює біль. Найбільш частою травмою стає забиття гомілки. Незалежно від місця отримання травми, людині з подібним «прикрасою» не позаздрити.Доведеться проводити визначені заходи, що допомагають швидше позбутися від пошкодження.

Для грамотного лікування гематом хворому цікаві медичні прийоми і симптоми, що вказують на ушкодження. Часом запізнення в діагностиці грають зі здоров’ям людини поганий жарт.


Помітна гематома

Головне, вчасно розпізнати

У свідомості людини присутній образ, який прийнято вважати за гематому. Симптомами пошкодження стають:

 • гостра і пульсуючий біль;
 • набряклість (в допустимих розмірах);
 • область травми відрізняється за температурі від здорової ділянки гомілки;
 • навколо пошкодження виявляються почервоніння.

Максимальну увагу лікаря привертає набряклість. Часто пухлина приносить потерпілому дискомфортні відчуття в нозі, поступово збільшуючись у розмірах, а не зменшуючись. Розпізнати нескладно: якщо при огляді хворого виникає відчутна пульсація, сумнівів у нього не залишається – лікувати!

Вчасно виявлену увагу до зазначених симптомів багато в чому здатна допомогти одужати. Забувати про набряклість не варто, наявність пухлини означає, що пошкодження гомілки супроводжується кривавим сосудиком. Неоказанная кровящему судині допомога здатна призвести до значної крововтрати, лікування затягується.


Біль в нозі від гематоми

Яка тривалість очікування

Хворих часто турбують не методи або способи розпізнання гематоми, а час очікування бажаного відновлення. Ходити з «синьої» ногою бажаючих не знаходиться, в літній період особливо.

Повідомимо, що на розсмоктування гематоми потрібна різна кількість часу. Наприклад, на обличчі така рана проходить за тиждень, на руках і ногах набагато довше. Подібне пояснюється різницею тиску в судинах, означаючи нерівномірність процесу загоєння.

Після безпосереднього удару предметом синець проходить кілька стадій:

 • Цвітіння (пошкодження глибше проникає в тканини, кров розподіляється по клітинам);
 • Зміна кольору («фарби» наслідки удару змінюються від чорного до жовтого, займаючи масу часу).

Іноді ситуація погіршується. У стандартному випадку гемоглобін розщеплюється, гематома зобов’язана зникнути. В окремих випадках подібного не трапляється, відбувається процес нагноєння. Лікувати подібні ускладнення важко, наслідки зневажливого сприйняття людиною синяка позначаються на організмі досить відчутно. Важливо, щоб людина негайно після удару зміг самостійно вгадати симптоми пошкодження, вжити початкові заходи, покликані поліпшити стан пораненої гомілки.


Лікування гематоми

Якою має бути перша допомога

На жаль, людина не надає значення подібним речам, перебуваючи у впевненості, що серйозного ускладнення пошкодження спричинити не зможе. Ті, хто недбало ставиться до лікування синців, неправі. Після удару про предмет негайна допомога необхідна.

Від швидкості надання перших заходів залежить час, який буде витрачено на реабілітацію ноги. Процедури підпорядковуються єдиній меті: синяк не повинен збільшити розмірів, ускладнюючи лікування.

Першим кроком лікування стає холодний компрес. Люди часто роблять непрощенну помилку в перший момент. Холод зобов’язаний залишатися на ділянці травми ноги тимчасово. Контролюйте знаходження «ліки» на місці удару не довше 20 хвилин, після закінчення зазначеного часу холод потрібно прибрати, знову прикласти вже після невеликої перерви. Статичний холодний компрес здатний відчутно зіпсувати ситуацію, припинити лікування. Холод зможе спровокувати спазм судин, незмінно призводить до припинення рясного потоку крові і утворення тромбу.

Якщо синець не перестає нити навіть після подібної допомоги, не потрібно чекати довгих тижнів перед походом до лікаря. Подібна біль свідчить про серйозну травму. Внутрішня гематома нечасто виникає внаслідок зіткнень, проте така можливість розглядається. Краще негайно звернутися в клініку.

Що кажуть медики

Жарти з подібними травмами не пройдуть. При всій видимій несерйозності пошкодження на ногах виявляються здатними нашкодити здоров’ю людини, негативно вплинути на лікування. Медичними працівниками виведені своєрідні формули, застосування яких сприяє покращенню. Виділяються два базисних методу щодо усунення гематоми:

 • оперативний;
 • консервативний.

Кожен тип включає власні дії. До першої групи відносять лікування з допомогою спеціального шприца або розтин. Друга операція на нозі більш серйозна, передбачає безпосереднє втручання в структуру травми. Лікарям потрібно забезпечити відтік, прибираючи пошкоджені клітини остаточно.

Друга група методик складається з щадних методів. Мова про фізичних процедурах і компресії, здатних поліпшити стан гомілки. У подібних «заходів» присутні обмеження. Застосування можливе, коли гематома вже утворюється і придбає остаточні розміри. Пов’язано обмеження з нестабільністю закупорки — тромб ще не зміцнів, «потривоживши» освіта, ймовірно спровокувати повторне кровотеча, вкрай складно піддається лікуванню.


Видалення гематоми

Думка лікарів з приводу гематом однозначно. Якщо після утворення можливий ризик нагноєння, незалежно від розмірів пошкодження краще видалити. Як правило, вибирають шприц, яким забирається пошкодження. Якщо лікар під час висмоктування рідини з гомілки помітить гній, розвиток лікування переходить в альтернативну площину. На ногах подібні травми розкривають і вичищають, зовнішнього лікування пошкодження не піддаються. У такого методу виявляється плюс: гематома вичищена, здоров’ю більше ніщо не загрожує. Реабілітація зобов’язана проходити за правилами, рекомендованим медичним працівником, пацієнту.

Серед постраждалих перебувають апологети народної медицини, вважаючи, що домашні засоби здатні запропонувати більш «надійне» лікування. Теза залишається недоведеним.

Чи є народні методи лікування

Незважаючи на неймовірну розвиток сучасної медицини, залишилися люди, які довіряють власне лікування виключно рук «народних» лікарів. Такі «лікарі» працюють всупереч професійному думку. Часто «народники» вважають — будь-яка гематома в стані розсмоктатися самостійно. Для профілактики не забороняється використовувати ряд рецептів ліків, запропонованих прихильниками домашнього методу лікування.

Цілком звичні продукти і трави зможуть помітно поліпшити стан синців. Буде потрібно кілька простих інгредієнтів:

 • банан (шкірка сприяє розсмоктуванню травми на ногах);
 • знайомий з дитинства подорожник, листя допоможуть прискорити процес загоєння тканин в місці болючого удару;
 • цибуля (продукт подрібнити в блендері, отриману кашку прикласти до гематомі на нозі);
 • компрес з теплою горілкою (прикладати з моменту утворення синців через два дні).

Як правило, люди дослухаються до порад професійних медиків, народні способи лікування часто програють. Лікування повинно супроводжуватися спеціалізованою допомогою.