Чи можна годувати грудьми при маститі

Багатьох мам цікавить, чи можна годувати грудьми при маститі. Доктора в голос твердять, що можна і навіть потрібно для того, щоб скоріше позбутися захворювання. Розповімо докладніше.

Мастит — це захворювання, яке зазвичай виникає під час годування груддю або при відлученні дитини від неї. З такою хворобою жінкам доводиться стикатися після трьох місяців з народження малюка. Це захворювання молочних залоз, що супроводжується запальним процесом. Як показує статистика, мастит розвивається приблизно у 5-6% жінок, що годують груддю.

Після пологів кожній жінці доводиться стикатися з новими труднощами, кожен день навчатися чомусь новому. У перші дні після народження головним завданням новоспеченої матусі є налагодження грудного вигодовування, щоб уникнути проблем із молочними залозами і не залишити голодним своєї дитини. На перший погляд, це завдання може здатися простою, але насправді для цього потрібно багато сил, часу і визначених навичок.

Причини виникнення маститу

Для того щоб зрозуміти, чи можна годувати дитину при маститі, потрібно виявити причини виникнення цього захворювання. І щоб не зустрітися з хворобою обличчям до обличчя, потрібно звернути увагу на ці причини. Отже, чинниками, які сприяють застою молока в грудях, можна назвати:

 • удар молочної залози;
 • відмова від їжі новонародженого;
 • переохолодження;

  Переохолодження

  Мікроби
 • зниження імунітету;
 • мікроби;
 • лактостаз;
 • підвищення жирності молока (дитина наїдається швидко);
 • тріщини сосків.

Щоб не зіткнутися з маститом, потрібно не допускати факторів, описаних вище, і берегти себе. Якщо багато молока і дитина не може його з’їсти, рекомендується регулярно зціджувати. Також цей захід є необхідною і при розвитку самого захворювання.

Для запобігання маститу потрібно правильно прикладати дитину до грудей, щоб він з’їдав якомога більше молока, тільки так не будуть утворюватися застої, що призводять до розвитку захворювання молочних залоз.

Чи можна годувати грудьми малюка при запаленні молочних залоз?

Багатьох матусь, які стикаються з таким захворюванням, як мастит, хвилює, чи можна продовжувати грудне вигодовування, адже так не хочеться переводити дитину на харчування сумішами. Відповідь — позитивний. Продовжувати годування потрібно і навіть необхідно, для того щоб не допустити ускладнень.

Медиками було проведено чимало досліджень для того, щоб виявити, чи безпечно годувати дітей при маститі. Вдалося довести, що це захворювання ніяк не шкодить малюку (не впливає на органи ШКТ).

Якщо мама думає, що під час маститу тільки нашкодить дитині, то вона глибоко помиляється. Медики кажуть, що при такому захворюванні необхідно продовжувати годування для збереження лактації. З материнським молочком виробляються антитіла, здатні захистити немовля від проникнення інфекцій в організм.

Але, незважаючи на те що грудьми все ж годувати дитину можна, від цього можуть бути побічні ефекти. Це, насамперед, нагрівання малюка, тобто незначне підвищення температури тіла. Адже в організмі матері, хворої на мастит, відбувається запальний процес, симптомом якого є підвищення температури тіла. Відповідно, молочко надходить до дитини тепленьким і прогріває його. Але через деякий час після годування температура його тіла приходить в нормальний стан.

Важливо! Під час годування мама не тільки покращує процес грудного вигодовування, вона ще й полегшує свій стан.

Якщо відмовитися від годування грудьми, то великі шанси припинення лактації, так як під час зціджування дитина відвикне від материнського молочка. Він зрозуміє, що з пляшечки добувати собі їжу набагато простіше, а тому після лікування матері відмовиться від грудей.

Коли потрібно припинити грудне вигодовування

Варто відзначити, що не у всіх випадках дозволено годувати грудьми малюка при маститі. Наприклад, якщо з грудей з’явився гній, не можна продовжувати годування, так як в дитячому організмі може розвинутися інфекція, особливо коли мова йде про новонародженого.

Як правило, мастит розвивається в одній з грудей. Для того щоб повністю не відучувати дитини від грудного вигодовування, можна напувати його молоком тільки з здорової залози. Щоб дитина не відвик від іншої груді, з неї необхідно зціджувати гній до тієї пори, поки не залишається одне молоко і годувати нею дитини.

Також лікар може запропонувати жінці тимчасово припинити лактацію в наступних випадках:

 • мастит подсосковой області;
 • розвиток іншого інфекційного захворювання, лікування якого може нашкодити дитині;
 • мастит у стадії нагноєння;
 • поліпшення не наступають через три дні лікування (перехід захворювання в іншу стадію).

Лікування маститу

Деколи жінки плутають розвиток маститу із застоєм молока, від якого можна позбутися. У першу чергу потрібно переконатися в тому, правильно чи мама прикладає дитину до грудей. Якщо ні, то варто освоїти методику правильного прикладання.

Для того щоб повністю вилікуватися, потрібно повністю спорожнити груди: частина зцідити, а решту повинен висмоктати дитина. Варто відзначити, що ні один молоковідсмоктувач не впорається із завданням спустошення грудей краще, ніж дитина. Але навіть після спорожнення груди потрібно продовжувати масажувати, «розбиваючи» грудочки, які утворилися в молочних залозах. Застояне молоко потрібно зганяти ближче до соска і зціджувати, щоб не утворилися нові застої.

Для того щоб позбутися від застоїв молока, лікар може призначити прийом лікарських препаратів. Але самолікуванням займатися не можна, так можна нашкодити дитині. Адже годування груддю скасовувати немає необхідності, потрібно лише підібрати препарати, які дозволено поєднувати з грудним вигодовуванням.

Щоб якомога швидше позбутися від маститу і відновити лактацію, потрібно приступати до лікування маститу відразу ж після появи перших симптомів. Крім того, для досягнення ефективного результату лікування потрібно довести до кінця, навіть якщо хвороба відступила і більше не турбує.

Лікування маститу — відео