Чому болить горло вранці і ночами?

Зазвичай починає боліти горло вранці на початковій стадії розвитку вірусу грипу, який людина могла підхопити напередодні. Біль викликає бактеріальна інфекція, що викликає ангіну. Болючість області горла свідчить про те, що організм бореться з деякими патогенними бактеріями або з інших причин. Не тільки гострі інфекції викликають біль у горлі вранці, але і хронічні захворювання проявляються у момент ослаблення імунітету.

Причини

Різкі болі ночами з’являються з-за пошкодження поверхні тканин горла, різного ступеня опіків, інших захворювань. Алергіки також можуть страждати вночі, вранці від неприємних відчуттів в зоні горла, якщо роздратування викликали алергени, випаровування, хімічні за складом речовини, пилок, пил тощо.

Для виявлення першопричини болів необхідно провести ретельний аналіз симптомів, наприклад, з’ясувати болить чи ще якась частина слизової, звернути увагу на стан самого горла, визначити, чи є почервоніння, висипання.

Уважно проаналізувавши симптоми і першопричини, можна самостійно визначити попередній діагноз. Краще, звичайно, звернутися до лікаря, щоб професіонал встановив точну причину вогнища захворювання.

Серед найбільш поширених причин — застуда, куріння, інфекція, алергія, несприятливе навколишнє середовище, забруднення. Не у всіх випадках очевидне джерело різей, печіння хвороба, особливо якщо горло турбує тільки в певний час доби, вночі або під ранок.

Куріння

Курці «зі стажем» часто страждають на бронхіт.

Часто болить горло вранці через куріння. Курці відчувають першіння горла як людина, яка вболіває звичайною застудою. Запалена слизова заживає набагато гірше при рясному виділенні нікотину, шкідливих смол, що містяться в сигаретах. Активні речовини, що застосовуються в тютюновій промисловості, діють на ніжну слизову як подразник, осідають на стінках, як попіл, допомагають запалення розвиватися швидше.

У завзятих курців спостерігається запущена стадія захворювання під назвою хронічний бронхіт. Якщо є запальний процес усередині бронх, то може боліти горло ночами. Дана форма хвороби супроводжується виходом мокротиння коричневого кольору ближче до ранку. Хронічний бронхіт викликає біль всередині дихальних шляхів у курця.

В гіршому випадку розвивається онкологія гортані, трахеї як наслідок тривалого паління. Нормальні клітини глотки неконтрольовано діляться під впливом тютюнових смол. Рак горла властивий кращим людям з ослабленим імунітетом, часто виникає як наслідок нездатності організму справлятися з надходженням шкідливих речовин по трахеї, гортані.

Забруднене повітря

Для нормального функціонування горла необхідний чисте повітря. Але так як від загазованої міської навколишнього середовища нікуди не дітися, відбувається постійне вплив забрудненого повітря на верхні дихальні шляхи.

Наступ ночі характеризується неприємними відчуттями, особливо коли приміщення для сну, відпочинку днем прокурено, не провітрюється.

Сухе повітря

Нормальна вологість у квартирі 50-70%.

Зимовим часом, особливо коли включається центральне опалення в квартирах, повітря стає сухим. Всередині кімнати з сухим повітрям вранці спостерігається важке дихання, пересихання горла. Якщо провести ніч в кімнаті з сухим повітрям, то слизова оболонка твердне, виникає запалення або навіть набряк в області гортані. Утворилися скоринки на оболонці наносять дрібні подряпини, що викликає першіння, біль. При диханні через ніс не завжди можна уникнути цієї проблеми. Схильні до впливу сухого повітря діти, яким потрібно обов’язково зволожувати кімнату перед сном.

Шлунково-стравохідний рефлекс

Шлунково-стравохідний рефлюксафарингит теж може бути одним з факторів болю вночі, так як сік із шлунка потрапляє в стравохід. У звичайному стані м’язи кругового шару пропускають їду далі по шлунку, а при порушеннях сік, необхідний для травлення, потрапляє в зворотному напрямку. При рефлюксафарингите спостерігається печіння в області горла, так як воно пробуджено наслідками недуги шлунково-кишкового тракту. Болі зазвичай проявляються після прийому їжі, ночами мучить глотка і печія, потрібно звернутися до лікаря, адже найімовірніше це хвороба. Правильне дотримання раціону харчування і дієти допоможе на початковій стадії уникнути ускладнень.

Наслідки ларингіту

При ларингіті можуть допомогти льодяники від кашлю.

При сильних напругах горла виникає ларингіт. Мучить сильний кашель, першіння на кінець дня. З ранку все проходить, стає легше. Якщо ларингіт викликає ускладнення, то голос теж може трохи змінитися. Рекомендується зволожувати горло частіше, вживати льодяники від кашлю, закривати горло, берегти його в холод, напружувати зв’язки не можна, пити теплий чай. Допоможе вологе прибирання кімнати, мокрі речі, розвішані кімнатою, провітрювання за годину до сну.

Проблеми з носом

Захворювання носа пов’язані з горлом безпосередньо. Ніс відповідає за зволоження дихальних шляхів і затримку мікрочастинок від попадання в легені. Нежить у будь-якій формі не дозволяє дихати природним шляхом, використовується тільки рот. При хронічних хворобах носа проблеми з дихальними шляхами зустрічаються рідко.

У період масового інфікування або спалахи вірусу в місті у відкрите горло при диханні через рот потрапляють віруси і легко проникають у незахищений організм.

Слизові виділення з носа уві сні перетікають горлом. Всередині такої слизу знаходяться бактерії, які проникають в шари тканин трахеї і гортані. Таким чином закладений ніс або нежить може стати причиною ангіни, інших недуг.

Біль – результат ушкоджень

Пошкодження провокують хворобливість в області горла. Слиз стає густішим вночі, ковтання в результаті ускладнюється. Щоб ознаки важкого ковтання пройшли, необхідно трохи почекати, дати горла відновитися. Такі пошкодження протікають без симптомів. В поширені причини входять отруєння парами, хімічними речовинами, фарбою, парами хімікатів. При пошкодженнях краще залишити зв’язки в спокої, обробити лікарськими засобами.

Рекомендації

Якщо ви запідозрили, що біль у горлі є симптомом тяжкого захворювання, необхідно звернутися до профільного лікаря. Болючість протягом більше трьох днів є явною ознакою необхідності медичного обстеження. Лікар призначить відповідне лікування, можливо антибіотиками. Перш за все, потрібно виявити вогнище хвороби та проводити лікування цілеспрямовано.

Щоб уникнути сухості повітря, приміщення потрібно зволожувати і провітрювати перед тим, як лягти спати. Рекомендується не напружувати голосові зв’язки і користуватися спеціальними спреями для зволоження. Найважливіше, звичайно ж, вилікувати всі пов’язані зі здоров’ям хвороби горла.