Азитроміцин при простатиті — як приймати?

Одним з ефективних засобів проти простатиту є Азитроміцин. Такий препарат рекомендують при хронічному, бактеріальному і гострому перебігу недуги.

Загальний опис та базові властивості

Азитроміцин являє собою одне з найпопулярніших лікарських та антибактеріальних засобів. Його призначають повсюдно, що зумовлене особливим впливом. Азитроміцин відносять до числа антибіотиків макролідів. При простатиті такий препарат найбільш ефективний.

Висока популярність Азитроміцину підкріплена його протимікробну і антивоспалительным дією. Препарат випускають у будь-яких формах. Але найбільше поширена і затребувана капсульна форма Азитроміцину.

Даний препарат азалоидной природи володіє чудовим бактеріостатичним ефектом. Такий антибіотик втручається безпосередньо в життєдіяльність патогенного мікроорганізму, причому на клітинному рівні. Азитроміцин зупиняє здатність бактерій до синтезу білка в пошкоджених клітинах. Це затримує розвиток мікроорганізмів. У підсумку патогенні бактерії просто гинуть.

Азитроміцин накопичується в органах і тканинах, здійснюючи потужний бактерицидний ефект. Важливо, що такий лікарський препарат чудово діє на внутрішньоклітинних, а також на позаклітинних збудників. Ефективність антибіотика при лікуванні запалення простати відзначають багато світові урологи. Такий препарат зможе протистояти грампозитивних, грамнегативних та анаеробним бактеріям.

Використання препарату

Дозування такого препарату залежить від типу інфекції, а також від того, які саме системи людини пошкоджені. Дозування і форма Азитроміцину визначається віком пацієнта і тяжкістю його недуги.

Дітям частіше призначають такий препарат у вигляді суспензії. Ін’єкції внутрішньовенно вводять, якщо недуга важкий і має інфекційний характер. Дозування у всіх випадках лікування призначає лікар строго індивідуально. При цьому враховують вікові особливості пацієнта, тяжкість хвороби, фізичний стан хворого.

Азитроміцин в основному призначають у капсульованому вигляді або в таблетированном. Ефект практично однаковий в обох випадках. Як правило, препарат приймається всередину перед їжею, один раз в день. При гострих інфекціях сечостатевої системи приймають ліки в дозуванні по одному граму. Протягом трьох діб, курсова доза становить три грами. Її збільшення допускається, як і поєднання різних форм препарату.

Азитроміцин слід приймати і при інфекційному запаленні простати або інших органів малого тазу. У таких випадках призначають внутрішньовенні ін’єкції препарату, по 0,5 грамів. У подальшому — по дві 250-грамові капсули щодня протягом семи днів.

Взагалі є ряд базових показань до застосування Азитроміцину. У їх числі:

  • інфекційні захворювання органів малого таза;
  • інфекційне ураження дихальних органів;
  • інфекційне ураження шкірних покровів і м’яких тканин;
  • інфекційні захворювання сечостатевої системи.

Але існує і ряд протипоказань до прийому Азитроміцину. Насамперед — індивідуальна непереносимість певних компонентів, які входять до складу такого антибіотика. Протипоказанням також є проблеми в роботі печінки або нирок. Якщо у чоловіка аритмія — Азитроміцин не можна застосовувати. Також такий препарат з великою обережністю призначають дітям, організм яких більш чутливий до впливу антибіотиків.

Незважаючи на високу ефективність, Азитроміцин може спровокувати ряд побічних ефектів. Вони спостерігаються в роботі практично кожної системи організму. Наприклад, система травлення може проявити своє «обурення» у вигляді діареї, больових відчуттів у животі, метеоризму, нудоти, погіршення апетиту. З боку ЦНС виникає сонливість та запаморочення, тривожність і мігрені, порушується сон. Серцево-судинна система проявляє нетерпимість до Азитроміцину прискореним серцебиттям і больовими відчуттями в області грудної клітини. У пацієнтів також можуть виникнути алергічні реакції, в числі яких кропив’янка, висип, свербіж шкіри.

Слід підсумувати, що Азитроміцин — високоефективний препарат, але його прийом допустимо здійснювати строго під спостереженням лікаря з точно вказаною схемою.